Letecká společnost zavádí limit 2 nápojů, aby zabránila cestujícím opíjet se jako peklo

Létání může být pro mnohé stresující zážitek s dlouhými hodinami, stísněnými prostory a úzkostí z toho, že budete tisíce stop ve vzduchu. Pro některé cestující slouží alkohol jako mechanismus zvládání situace. Kombinace vysoké nadmořské výšky a nadměrné konzumace alkoholu však vedla k nárůstu případů rušivého chování při letech. Ryanair v reakci na to podnikl odvážný krok a prosazoval limit dvou nápojů na cestujícího na letištích s cílem omezit neukázněné chování a zvýšit bezpečnost na palubě.

Problém poruch souvisejících s alkoholem

Incidenty související s alkoholem během letu nejsou neobvyklé. Mnoho cestujících využívá alkohol jako způsob, jak ukrátit čas při velkých zpožděních nebo uklidnit předletové nervy. Bohužel nadměrné pití často vede k rušivému chování, což ohrožuje bezpečnost cestujících a posádky. Ryanair na tento problém upozornil a uvedl několik případů, kdy opilí cestující způsobili značné problémy, včetně odklonů letů, které leteckým společnostem způsobily nemalé náklady.

Navrhované řešení společnosti Ryanair

Ryanair naléhá na letiště a úřady v celé Evropě, aby zavedly politiku omezující prodej alkoholu na dva nápoje na cestujícího. Letecká společnost navrhuje používat k prosazení tohoto pravidla palubní vstupenky, podobně jako je regulován bezcelní prodej. Tento krok by podle Ryanairu vedl k bezpečnějším zážitkům z cestování pro všechny zúčastněné.

„Nechápeme, proč cestující na letištích nejsou omezeni na dva alkoholické nápoje a používají palubní vstupenku přesně stejným způsobem, jakým omezují bezcelní prodej. To by vedlo k bezpečnějšímu a lepšímu chování cestujících na palubě letadla a bezpečnějšímu cestování pro cestující a posádky po celé Evropě,“ uvedl mluvčí Ryanair.

Vliv alkoholu během zpoždění

Zpoždění letu je živnou půdou pro nadměrnou konzumaci alkoholu. Vzhledem k omezeným možnostem zábavy na letištích se mnoho cestujících rozhodlo strávit čekací hodiny v letištních barech. I když se to může zdát neškodné, nedostatečná regulace prodeje alkoholu může rychle vést k nadměrné spotřebě a zhoršit problém rušivých cestujících.

Ryanair si všiml, že zpoždění často eskalují pravděpodobnost neukázněného chování. Jeden významný incident se týkal cestujícího, jehož rušivé akce přinutily pilota odklonit let určený na Kanárské ostrovy do portugalského Porta. Odklon stál leteckou společnost více než 15 000 dolarů, nemluvě o nepříjemnostech způsobených ostatním cestujícím a členům posádky.

„Žádné z těchto nákladů by nevznikly, kdyby si tento rušivý cestující nevynutil odklon do Porta, aby ochránil bezpečnost letadla, 160 cestujících a 6 členů posádky na palubě,“ uvedla letecká společnost v prohlášení.

Proč je nutné omezit alkohol

Nadměrné pití ve vysokých nadmořských výškách může zesílit účinky alkoholu, protože snížená hladina kyslíku v kabině zvyšuje jeho účinnost. To může vést ke zhoršenému úsudku, agresivnímu chování a dokonce i fyzickým hádkám. Zavedením limitu dvou nápojů se Ryanair snaží takovým incidentům předcházet dříve, než k nim dojde.

Letecké společnosti a letištní úřady musí spolupracovat, aby zajistily bezpečné prostředí pro všechny cestující. Zásady dvou nápojů by:

  • Snižte riziko poruch způsobených alkoholem.
  • Snižte šance na odklonění letu kvůli neukázněnému chování.
  • Vytvořte pro cestující a posádku pohodlnější cestování bez stresu.

Možné výzvy při prosazování zásad

I když se myšlenka omezení dvou nápojů zdá přímočará, její implementace může představovat určité problémy. Například:

  • Vynucovací mechanismy: Letiště by musela přijmout systém sledování nákupů alkoholu pomocí palubních lístků. To by mohlo vyžadovat značné investice do technologií a školení zaměstnanců.
  • Zatlačení cestujících: Někteří cestovatelé mohou tuto politiku považovat za příliš omezující, což vede k odporu nebo pokusům o obcházení pravidel.
  • Koordinace mezi letišti: Vzhledem k tomu, že mnoho letů zahrnuje spojení, bylo by pro zajištění účinnosti politiky nezbytné jednotné vymáhání na různých letištích.

Navzdory těmto problémům stojí za zvážení potenciální přínosy takové politiky. Bezpečnost a pohoda cestujících a posádky by měla být vždy nejvyšší prioritou.

Širší úsilí společnosti Ryanair o zvýšení bezpečnosti

Tato iniciativa je součástí širšího úsilí společnosti Ryanair o řešení chování cestujících a zvýšení bezpečnosti. Letecká společnost hlasitě prohlašuje potřebu přísnější regulace konzumace alkoholu na letištích a vyzývá úřady, aby přijaly proaktivní opatření.

Kromě toho, že se Ryanair zasazuje o omezení dvou nápojů, podniká právní kroky proti rušivým cestujícím. Letecká společnost doufá, že tím, že bude jednotlivce zodpovídat za své činy, odradí budoucí incidenty a posílí důležitost odpovědného chování na cestách.

Jak problém řeší jiné letecké společnosti

Ryanair není ve svém úsilí o řešení problémů souvisejících s alkoholem sám. Mnoho leteckých společností zavedlo opatření k omezení nadměrného pití, jako například:

  • Omezení prodeje alkoholu na palubě: Některé letecké společnosti omezují množství alkoholu podávaného během letu.
  • Členové výcvikové posádky: Palubní průvodčí jsou vyškoleni k tomu, aby identifikovali a efektivně zvládali opilé cestující.
  • Partnerství s letišti: Letecké společnosti spolupracují s letištními úřady na podpoře zodpovědného pití a sledování chování cestujících.

Tato opatření v kombinaci s politikou navrhovanou společností Ryanair by mohla stanovit nový standard pro zacházení s konzumací alkoholu v leteckém průmyslu.

Role cestujícího při zajišťování bezpečného letu

Zatímco letecké společnosti a letiště mohou zavádět politiky ke zmírnění problémů souvisejících s alkoholem, cestující mají také odpovědnost za správné chování. Cestovatelé mohou přispět k bezpečnějšímu a příjemnějšímu zážitku z létání:

  • Pijí zodpovědně a dbají na svůj příjem alkoholu.
  • Dodržování předpisů leteckých společností a letišť.
  • Hlášení jakéhokoli rušivého chování posádce.

Přijetím proaktivního přístupu mohou cestující pomoci vytvořit pozitivní cestovní prostředí pro každého.

Pohled do budoucna: Budoucnost letecké dopravy

Vzhledem k tomu, že se letecký průmysl stále vzpamatovává z dopadů pandemie, zůstává nejvyšší prioritou zajištění bezpečnosti a pohodlí cestujících. Výzva Ryanairu k omezení dvou nápojů zdůrazňuje potřebu inovativních řešení pro řešení přetrvávajících problémů.

Zavedení této politiky by nejen snížilo riziko incidentů souvisejících s alkoholem, ale také by vytvořilo precedens pro odpovědné chování na letištích a na letech. I když to může vyžadovat spolupráci a investice, dlouhodobé přínosy výrazně převyšují náklady.

Závěr

Návrh Ryanairu omezit prodej alkoholu na dva nápoje na cestujícího je krokem správným směrem k zajištění bezpečnější a příjemnější letecké dopravy. Řešením základních příčin rušivého chování se letecká společnost snaží chránit cestující, posádku a svůj zisk. Vzhledem k tomu, že letiště a úřady tuto iniciativu zvažují, má širší letecký průmysl příležitost přehodnotit svůj přístup ke konzumaci alkoholu a upřednostnit blaho všech na palubě.

About the author
Mia Thorson

Napsat komentář